Scroll down
BEZPŁATNE WARSZTATY

JĘDRZEJ MIKUCKI i MICHAŁ TYSZKIEWICZ: Wyzwania i szanse dla branży filmowej w erze AI

Warsztaty w ramach cyklu "Nowy realizm...? Jak SZTUCZNA INTELIGENCJA zmieni(a) produkcję filmową. Transformacje w branży filmowej - wpływ na codzienność". Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Krajowego Planu Odbudowy.

bezpłatne warsztaty

JĘDRZEJ MIKUCKI i MICHAŁ TYSZKIEWICZ: Wyzwania i szanse dla branży filmowej w erze AI

23.11, godz. 11:00

Podczas tych niezwykle praktycznych zajęć poruszone zostaną, m.in. takie tematy: kluczowe technologie AI, generowanie scenariuszy, tworzenie concept artów i storyboardów, AI w planowaniu budżetu i harmonogramu produkcji, ograniczenia i przyszłość AI w filmie, zmiany na filmowym rynku pracy, AI i prawo w filmie: głos, wizerunek a prawa autorskie, case studies - praktyczne zastosowanie AI w filmach.

WSTĘP WOLNY!

Warsztaty doradcze poprowadzą:

JĘDRZEJ MIKUCKI - manager projektów oraz absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, posiada tytuł licencjata i magistra na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami z branży eventowej, brandingowej, ed-tech, gamedev i filmowej. Przeprowadził rebranding m.in. dla DaGrasso, TedGifted i Fur Fables w studio Redkroft. Jako Associate Producer był zaangażowany w produkcję gry „Silent Hill 2” studia Bloober Team. W latach 2018–2020 pełnił funkcję Prezesa Fundacji Forum Nowych Możliwości, organizując 4., 5. i 6. edycję Bytom Film Festiwalu. W przeszłości pracował przy filmach, serialach i reklamach, w tym: „Westwall”, „Atak Paniki” i serialu „Przyjaciółki”.
MICHAŁ TYSZKIEWICZ - współzałożyciel i partner zarządzający spółki konsultingowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach w sektorze filmu, mediów, marketingu i nowych technologii. Obecnie koncentruje się na zarządzaniu, handlu, optymalizacji procesów cyfrowych oraz doradztwie HR. Jego wykształcenie obejmuje magisterium z Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi, a jego praca magisterska dotyczyła wpływu kryzysów finansowych na przemysł kreatywny. Ma wieloletnią praktykę w zarządzaniu projektami w zróżnicowanych środowiskach kulturowych.

Działanie realizowane w ramach programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju, realizowany w ramach komponentu: Odporność i konkurencyjność gospodarki, realizowanego w ramach KPO. Projekt "Jak SZTUCZNA INTELIGENCJA zmieni(a) produkcję filmową. Transformacje w branży filmowej - wpływ na codzienność".

SZCZEGÓŁY

  • Czas trwania 180 min.
//www.kinozacisze.pl/wp-content/uploads/2024/10/KPO__RP_NextGenerationEU_pion_zestawienie_podstawowe_-RGB.jpg